מצבות הרצליה

מצבות הרצליהשיש השלום - מצבות לגזיאל
בעל ניסיון של 30 שנה בתחום השיש והמצבות.
טלפון: 09-8323610
כתובת: קיבוץ גלויות 3, נתניה.
אתר: www.mazvot.com


אתה נמצא בדף מצבות הרצליה - לרשימת קבלני מצבות נוספים >> מצבות


מצבות הרצליה

נכון לסוף שנת 2009 בעיר הרצליה יש מחסור חמור במקומות קבורה והחברה קדישא שאחראית על בית הקברות בעיר שנמצא ברחוב פינסקר, אף סגרה אותו לקבורה חדשה עקב חוסר מקום.

בעיריית הרצליה כבר עובדים במרץ על היתרי בנייה והתחלת עבודות על בית העלמין החדש שיקום בעיר, זאת כאשר בבית העלמין הישן נשארו רק כמה מאות מקומות לקבורה.

בית העלמין החדש צפוי לקום מהר יחסית על שטח של 35 דונם אשר אמור לשרת את תושבי העיר למשך 30 שנה לפחות. בית הקברות החדש אף צפוי לכלול מבני קומות לקבורה רוויה.

מועצת עיריית הרצליה כבר אישרה את הקמתו של תאגיד ציבורי ללא מטרות רווח שינהל את בית העלמין שצפוי לקום במהלך שנת 2010, במקום החברה קדישא שמנהלת את בית העלמין הישן בעיר. על פי תקנון התאגיד בית הקברות יהיה בית קברות יהודי מסורתי ותבוצע בו קבורה דתית יהודית אך 10% משטחו יוקצו לקבורה אלטרנטיבית. בנוסף למבני הקבורה צפויה העיר הרצליה לבנות תשתיות סביב בית העלמין שיכללו פיתוח סביבתי, בניית מבני ציבור, חניות, כבישי גישה לחלקות ומצבות השונות ועוד.

בזמן שתושבי הרצליה מחכים לבנייתו של בית העלמין החדש הורתה העירייה לבנות קברים חדשים בבית העלמין הישן על חשבון שבילים וכבישי גישה מה שהופך את בית העלמין לצפוף מאוד ובעייתי בכל הנוגע לנגישות נכים.

בוני מצבות בהרצליה ממוקמים כיום ברחוב פינסקר עצמו ובכניסות הנוספות לבית העלמין בהרצליה וככל הנראה יעתיקו את מיקומן כאשר בית העלמין החדש יבנה.

כעת התקווה היא שבית העלמין החדש יבנה במהרה ותושבי העיר יוכלו לקבור את יקיריהם בצורה מכובדת.