מצבות במרכז

שלייפשטיין מצבות במרכזשלייפשטיין מצבות
חוד החנית באספקת סלעים ואבנים מיוחדות למצבות.
טלפון: 03-6476438
כתובת: קרית שאול 20, תל אביב.
אתר: www.shlife.co.il

מצבות במרכז - צבי בלייר מצבותמצבות צבי בלייר
בעלי וותק וניסיון של 40 שנה.
טלפון: 03-6473437
כתובת: קרית שאול 20, תל אביב.
אתר: www.blair.dpages.co.il

מצבות קרית שאול תל אביב - אבן גל מצבותאבן גל מצבות
עיצוב, יצור והתקנת מצבות ואנדרטאות בכל הארץ.
טלפון: 1-800-395444
כתובת: קרית שאול 20, תל אביב.
אתר: www.even-gal.co.il

מצבות במרכז - קדישאי מצבותקדישאי - מצבות במרכז
תעשיות מצבות ואבן שיש.
טלפון: 1-800-645000
כתובת: קרית שאול 19, תל אביב.
אתר: www.kadishay.dpages.co.il


אתה נמצא בדף מצבות במרכז - לרשימת קבלני מצבות נוספים >> מצבות


מצבות במרכז

באזור המרכז פועלים מספר בתי עלמין גדולים ומרכזיים, כדוגמת בית העלמין ירקון, בית העלמין קרית שאול, בית העלמין דרום חולון בת ים או בית העלמין נחלת יצחק. כל בתי העלמין מופעלים על ידי החברה קדישא תל אביב יפו, כאשר בית העלמין המרכזי בו נקברים מרבית תושבי גוש דן הוא בית העלמין ירקון.

טרם הקמתו של בית העלמין ירקון, בית העלמין המרכזי של איזור המרכז היה בית העלמין דרום שנמצא בגבול בין חולון לבת ים, אשר בגלל מצוקת המקום בו הוקם בית העלמין ירקון. כיום בית העלמין דרום בת ים חולון הוכרז כבית עלמין סגור וקבורים בו כ- 200,000 איש.

בית עלמין מרכזי נוסף הוא בית העלמין קרית שאול הממוקם בסמוך למחלף הכפר הירוק, על גבול תל אביב ורמת השרון. בית העלמין קרית שאול הוכרז גם הוא כבית עלמין סגור אך עדיין ממשיך לשרת את תושבי גוש דן. יחד עם החלקה הצבאית הגדולה שבו מתפרס בית העלמין על שטח של 141 דונם וקבורים בו קרוב ל- 90,000 איש.

בית העלמין נחלת יצחק הממוקם על גבול תל אביב גבעתיים נפתח בשנת 1932, אך הוכרז גם הוא כבית עלמין סגור, כאשר קבורים בו כ- 30,000 איש. בית העלמין כולל חלקה צבאית וקבורים בה גם חללי לח"י, סופרים, חסידים חשובים, רבנים ראשיים ועוד. בבית עלמין מצבות זיכרון (אנדרטאות) להנצחת אותם קהילות נופלים.

מרבית העסקים לבניית מצבות במרכז מרוכזים כיום סביב בית העלמין ירקון שהוא גם הפעיל ביותר, כאשר גם בסמיכות לבית העלמין קרית שאול פועלים מספר רב של בוני מצבות ובשטח בית העלמין דרום פועלים מספר בוני מצבות אשר יאלצו לחפש מקום חלופי על מנת לפנות שטח חדש לקבורה.