מצבות חיפה

מצבות חיפהמצבות אדם נפתלי - מצבות בחיפה
תעשיות אבן ושיש לייצור מצבות בחיפה משנת 1941.
טלפון: 04-8371276
כתובת: שדרות ההסתדרות 212, חיפה.
אתר: www.n-adam.co.il


אתה נמצא בדף מצבות חיפה - לרשימת קבלני מצבות נוספים >> מצבות


מצבות חיפה

חיפה, בירת המחוז הצפוני בישראל, היא העיר השלישית בגודלה במדינה. מספר תושביה מוערך בכ-265,300 איש, מתוכם כעשרה אחוז לא-יהודים.

כמות התושבים הגדולה, ולפיכך גם כמות הנפטרים הגדולה, הביאה לכך שכדי לענות על הביקוש פועלים בעיר שלושה בתי עלמין שונים: הגדול והישן שבהם הוא בית העלמין חיפה חוף הכרמל, השני הוא שדה יהושע והשלישי הוא תל רגב.

בתי העלמין של חיפה משרתים לא רק את תושבי העיר עצמה אלא גם את תושבי שאר יישובי הלוויין שלה - הקריות, נשר, טבעון ועוד.

בית העלמין תל רגב אמור להפוך לבית הקברות המרכזי באזור חיפה עקב מצוקת הקרקעות לקבורה באזור. הוא תוכנן במיוחד כדי לאפשר הרחבה של בניית כוכי קבורה שנחצבים בקירות (מה שקרוי "קבורה רוויה" או "קבורת סנהדרין") על מנת להמעיט בקבורה הרגילה בקרקע ובניית מצבות רגילות, שגורמות לדלדול הקרקעות בבית העלמין. גם בתי העלמין חוף הכרמל ושדה יהושע מנסים לעודד את סוג הקבורה הזה בתחומם, ומציעים למשפחות את האפשרות לקבור את נפטרים בכוכי הקבורה זה כמה שנים.

עם זאת, הפתרון הזה עדיין לא הכה שורש בחברה הישראלית ואחוז הנקברים באופן זה הוא נמוך יחסית. נראה שהישראלים מעדיפים בגלל סיבות תרבותיות ובגלל ההרגל לקבור את יקיריהם באדמה ולהקים להם קבר צמוד-קרקע, כך שלקבלני ובוני מצבות בחיפה והאזור עוד צפויות שנים רבות של ביקוש לשירותיהם.

כאמור, האוכלוסייה שאותה משרתים בתי העלמין של חיפה גדולה במיוחד, ובאזור פועלים בוני וקבלני מצבות רבים. הקפידו להתרחק מ- "מאכערים" - באזור חיפה פועלים מקצוענים רבים בתחום בניית מצבות קבורה, שיבטיחו את איכותה ועמידותה של המצבה לזמן רב.