מצבות נתניה

מצבות נתניהמצבות וינקלר
ב. וינקלר ובניו בע"מ - תעשיות שיש וגרניט.
טלפון: 1-700-70-80-85
כתובת: השיש 13, אזור התעשייה הישן, נתניה.
אתר: www.winkler.co.il


אתה נמצא בדף מצבות נתניה - לרשימת קבלני מצבות נוספים >> מצבות


מצבות נתניה

בנתניה פועלים שני בתי עלמין - שיכון ותיקים ובן ציון, המשרתים את 180,200 תושבי העיר. נתניה היא העיר השמינית בגודל האוכלוסייה בישראל.

באתר www.irus.co.il, המוקדש לתיעוד ההיסטורי של העיר, מסופר כי בית העלמין הישן בן ציון נחנך עוד בימים שבהם הייתה נתניה מושבה קטנה. הנפטר הראשון של המושבה היה תושבת המקום שטבעה בים, והיה צריך להביאה לקבורה בבית העלמין הקרוב ביותר, שהיה בהרצליה. אלא שהחולות מסביב הקשו על הסוסים למשוך את העגלה שנשאה את ארון הקבורה, וגלגליה שקעו בחול. ניסיונות החילוץ נמשכו עד ששקעה השמש, ואז בלית ברירה הוחלט לערוך את הקבורה במקום. כך נוסד בית העלמין בן ציון.

בית העלמין השני של נתניה, שיכון ותיקים, קרוי על שם שכונה בעיר, שהיום נקראת נאות גנים. בעבר הייתה השכונה מעברת עולים, ובית הקברות נמצא בדרומה.

נתניה היא עיר הולכת ומתפתחת, והגידול הסולידי אך העקבי במספר תושביה מדי שנה מבטיח את נחיצותם של שירותי קבורה למספר הולך וגדל של תושבים. בנוסף לכך, כיוון שנתניה קרובה יחסית לגוש דן גובר הסיכוי שבעתיד יקברו בה יותר ויותר אנשים מגוש דן כולו וזאת עקב בעיית הקצאת הקרקעות לקבורה במרכז הארץ.
שתי סיבות אלה מבטיחות מגוון רב של בוני מצבות וקבלני מצבות שפועלים באזור נתניה ומספקים שירותים למספר רב של לקוחות.

כמו תמיד, מומלץ לעשות סקר שוק קצר ולבחור את הקבלן מצבות בנתניה לא רק לפי המחיר אלא בעיקר לפי המקצועיות, כדי שיבנה מצבה איכותית שתחזיק מעמד במשך שנים רבות ובכל מזג אוויר.

ואם אתם מזדמנים לבית העלמין הישן בן ציון, סיור קצר בין המצבות בבית העלמין יחשוף בפניכם סיפורים רבים ומרגשים על תחילת ימיה של העיר ועל האנשים שחיו, פעלו ונפטרו בה.