מצבות חולון

מצבות חולוןגברו - מצבות חולון
ייצור מצבות קבורה בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
טלפון: 03-5582843
כתובת: רחוב המנור 50, חולון.
אתר: מצבות-חולון/www.bet-almin.com


לייעוץ ועזרה בהקמת מצבות - חייגו בכל שאלה:
050-4404409


אתה נמצא בדף מצבות חולון - לרשימת קבלני מצבות נוספים >> מצבות


מצבות חולון

עד הקמתו של בית העלמין ירקון היה בית העלמין דרום חולון - בת ים לבית העלמין המרכזי והפעיל ביותר של איזור המרכז.

בית העלמין ממוקם על גבול בת ים וחולון סמוך למחלף קוממיות שבנתיבי איילון. עם הקמתו הייתה הכניסה הראשית לבית העלמין בשער הנמצא בתחומה של העיר חולון ולאחר מספר שנים נפתח שער נוסף הנמצא בשטחה של העיר בת ים וכיום הוא השער המרכזי של בית העלמין.

כיום מוכרז בית העלמין חולון על ידי הביטוח הלאומי כבית עלמין סגור כאשר קבורים בו כ- 200,000 איש והוא כולל גם בית עלמין צבאי.

בית העלמין שנפתח באופן רשמי בשנת 1964 כלל בתחילתו 500 דונם כאשר כיום הוא מתפרס על שטח של 800,000 מ"ר ולאחר הקמתו הוקמו בו מצבות זיכרון לקהילות שנכחדו בשואה ומונומנטאליים נוספים שהובאו מאירופה לישראל.

בית העלמין הוקם עקב מצוקת המקום בבתי העלמין האחרים באזור המרכז, בית העלמין נחלת יצחק ובית העלמין טרומפלדור.

עם השנים נבנו בבית העלמין חדרי טהרה מיוחדים, חדרי תפילה, אולמות להלוויות, חדרי התייחדות ושירותים נוספים לרווחת התושבים. בית העלמין נועד להיות בית העלמין המרכזי של תושבי המרכז ובאמת תפקד ככזה במשך 15 שנה, עד לפתיחתו של בית העלמין ירקון.
כמו בבתי עלמין אחרים גם בית העלמין דרום כולל בתוכו חלקות ייעודיות ומלבד החלקה הצבאית הוא כולל חלקות לילדים, להורים שכולים ולקבוצות נוספות.

בוני מצבות ותיקים בחולון אשר מנהלים את עסקיהם בשטח בית הקברות התבקשו לאחרונה לפנות את שטחיהם למען השטח החדש לקבורה של בית העלמין וככל הנראה ימצאו מקומות חדשים סביב בית העלמין לשירות המשפחות בבניית מצבות בחולון.